BIKEPARK Semmering

Celý názevBikepark Zauberberg Semmering
Lokalita Semmering
Základna ANO
Lanovka, vlekANO – kabinka pro dvě osoby + dvě kola uvnitř
ZázemíSprcha, WC, posezení, myčka na kola, restaurace
Točené pivoANO
Počet trailůcca 4 + různé variace
obtížnostModrá, červená, černá
Celk. délka?
Vhodné pro dětiANO
Datum návštěvy9.6.2019
Odkaz na web https://semmering.com/en/page/bikepark-semmering

Hodnocení: První bikepark a celkově singletraily, kde jsem si fatbike užil na 100%. Od Brna jsme vyrazili 5:15 v neděli ráno a i s kolem na nosiči a snídaní na čerpačce jsme u spodní stanice lanovky opouštěli auto před půl devátou. Byla rezervována tři sjezdová kola včetně kompletních DH chráničů a helmy za 90E. Celodenní spermice na lanovku za 37E a v 9 hod. se i s koly mazalo do kabinky lanovky. Cesta nahoru je celkem rychlá, protože traily mají zhruba kačdý kolem 3 km. Začali jsme na protažení modrým trailem, ale jak to šlo se přejelo na červený. Modrý byl z velké části po štěrkopískové cestě a krásné počasí vysušilo povrch na troud, tudíž to klouzalo jak ,,hovado“. Červený trail FAST a Tricky byl uzavřen z důvodu rekonstrukce a tak jsme vzali za vděk SWEET a SEXY lajnou, která po pár set metrech zmizne v lese a povrch se z opravdu kluzkého štěrkopísku změní za čistě přírodní hliněno-kořenový. Nenajdete zde téměř nikde žádou rovinku, v lese to letí celkem slušně, ale z důvodu opravdu technicky náročnější stavby trailu se to nikde až tak moc nerozjede. Kde to jde je nějaký drop, nebo záludnost, všechny zákruty jsou klopené, je zde celkem vysoká dřevěná klopenka a z lesa vyletíte po levopravých klopenkách až na dřevěnou ,,terasu“, pod kterou se červená dělí na další čtyři cesty. Každý si vybere dle svého gusta co je mu libo. Buďto technickým lesním úsekem, nebo to pálit po slopestyle lajně, kde se to rozjede cca na pade a lavičky se dají pozřít jak malinu. Bohužel vyschlý štěrkopísek klouže opravdu fest a tak dopadnout s ,,rádlama šédrem“ se může vymstít. Spodní část červené vede po štěrkové cestě což bohužel kazí požitek z trailového ježdění. Lze to však objet po černé, kdy se dostanete nad tři dropy nad poslední části parku, která je cca posledních 300m k lanovce. Tyto dropy jsou podle obtížnosti odstupňovány na tři úrovně a i bez sjezďáku se dá ten třetí slupnout na fatovi jak malinu.

Černá lajna je téměř z celé části v lese a je dle mého názoru opravdu černá. Dropy, kořeny, kameny jak mají být. Vše samozřejmě v řádském sklonu. Ale i na fatbiku se dá ,,sjet“ bez ztráty kytičky.  

Pokud to shrnu, tak v tomto parku jezdilo 99 lidí ze 100 s integrálkou a chrániči, z toho polovina s krčním chráničem, 90 ze 100 bylo na sjezďáku, 8 na endurech, jeden na hardtailu a jeden na FATBIKU 🙂 Sem jen v kraťáskách a dresu opravdu ne …

PS: v ceně permanentky je obědovej burger s pitím za 8,5 E

Napsat komentář