BIKEPARK PEKLÁK

Celý názevBike park PEKLÁK Česká Třebová
Lokalita Česká Třebová
Základna ANO
Lanovka, vlekANO – Vlek – Zaháknutí za představec
ZázemíWC, posezení, myčka na kola, restaurace
Točené pivoANO – Dole BERNARD (8/2019)
Počet trailů7
obtížnostModrá, červená, černá
Celk. délkacca 8 km
Vhodné pro dětiANO – pro zkušené na celoodpružených kolech.
Datum návštěvy24.8.2019
Odkaz na webhttps://peklak.cz/bike-park/

Hodnocení: První bikepark kdy jsem měl pocit, že jim jde o jejich zákazníky. V parku jsme půjčovali celopéro na zkoušku a jezdili od 10 hod až téměř do zavíračky (18:00). Absolutně pohodoví lidi v půjčovně, u lanovky i v restauraci. Poradili a pomohli při defektu. Opravdu profesionální a lidský přístup, který jsem viděl ještě jen v Bílé v Beskydech. V Koutech jsme měli smůlu na ,,mladýho suvenýra“ (,,Dobrý den, tak se ještě necháme vyvézt nahoru a akorát to tak vyjde, že dolů to povalíme pomokru :-)“,, No super, aspoň jak začne pršet pojedete všichni do hajzlu“ ?!?) u lanovky, kterej tam sázel kola jak brambory a o ,,zamindrákovaný“ číšnici dole v restauraci, která když řekla, že už nás neobslouží, tak jí cynicky zatleskala celá zahrádka, se nebudu víc rozepisovat. V jiných parcích to bylo letos v pohodě, ale na Pekláku vládne velice přátelská a pohodová atmosféra.

Na Pekláku si najde každej to svoje …

Tak jak jsem předeslal, Peklák je menší bike park rodinného typu, kam bych ale začínající bikery nebral. Klobouk dolů, že na takovém kopečku nad městem byli schopni udělat takovej park. Od modré, která ale není úplně tak modrá jak si někdo představuje, až po černou, kterou kluci u lanovky doporučovali jet jen na sjezďáku.

Na modré najdete pár cca 30cm dropíků a několik záludných úseků, ale jinak vše lze objet a projet pomalu, červené lajny jsou dle mého vyváženě technické a rychlé a černé jsem neviděl 🙂

Jelikož je tento park celkem blízko od Brna, naznali jsme, že na zvyšování skillu na různých umělých překážkách je to super bike park. Lavice, přelety, klopenky a dropy jsou zde nastaveny tak, že si každej najde to svoje. Myslím si, že na hardtailu si to tady člověk moc neužije. Na fatbiku a hlavně na fullsuspecovi si to tady člověk pojede řádsky.

Velkou neznámou bylo cestování s kolem na vleku, kdy jsem měl obavy o to, jak se vlek zachytává za kolo a jak se nahoře vyháknout. Řeknu Vám, že zrovna na fatbike je to super, protože to prostě zahákne na představec a jedeš. Kdežto na hodně sedačkách chytají kolo za přední ráfek na hák a s 80mm ráfkem je to celkem past. Kolo pak drží ,,na dobré slovo“ a houpe se až hanba. Na Bílé v bikeparku mě kluci věšely kolo za rám a nahoře jsem si je sundal sám.

Závěrem: Než jsme sem jeli, tak jsem si říkal, že příroda, výhledy atd. nebudou nic moc, oproti Jeseníkům, Šumavě, Krkonoším atd… avšak o tom to ne vždy v bikeparku je. Zde ukázali, že kilometrová lajna jde našlapat adrenalinem od vrchu až dolů. Když Ti nestačí dropy a klopenky, dej si přescesťák a mlýnský kolo 🙂 Je tady toho celkem dost, kde se může člověk posunout. V neposlední řadě zde budují nové parkoviště se zázemím pro kempování, takže příští sezónu se tady určitě uvidíme s řidítky a pivkem v ruce 🙂

Napsat komentář